RUFOR.ORG > Социум > Культура и религия » Молитва родителей о детях, которых мобилизовали и обо всех служащих в армии

Новая тема Ответить
 
Опции темы Поиск в этой теме Опции просмотра
Старый 30.09.2022, 20:33 #1   #1
ДоЛарис
ДоЛарис вне форума
Немного Ведьмочка)))
По умолчанию Молитва родителей о детях, которых мобилизовали и обо всех служащих в армии
ДоЛарис
ДоЛарис вне форума


Православие - это не вера слабаков и трусов или только монахов в кельях. Вспомните наших великих полководцев и воинов в сонме святых. Даже сильному и смелому нужна духовная поддержка перед испытаниями. Здесь я собрал для вас самые известные молитвы, которые обычно читают родители о своих детях. Если вы служите в армии, можно читать 90 псалом, молитву Кресту и молитвы святым воинам.

Псалом 90


«Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Речет Господеви: Заступник мой еси и Прибежище мое, Бог мой, и уповаю на Него. Яко Той избавит тя от сети ловчи, и от словесе мятежна, плещма Своима осенит тя, и под криле Его надеешися: оружием обыдет тя истина Его. Не убоишися от страха нощнаго, от стрелы летящия во дни, от вещи во тьме преходящия, от сряща и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща, и тма одесную тебе, к тебе же не приближится, обаче очима твоима смотриши, и воздаяние грешников узриши. Яко Ты, Господи, упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему, яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою, на аспида и василиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и: покрыю и, яко позна имя Мое. Воззовет ко Мне, и услышу его: с ним есмь в скорби, изму его, и прославлю его, долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое».

Молитва Господу


«Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, молитв ради Пречистыя Твоея Матери услыши мя, недостойную рабу [или раба] (имя). Господи, в милостивой власти Твоей чада моя [или чадо мое], рабы Твоя (имена), помилуй и спаси их, Имени Твоего ради. Господи, прости им все согрешения вольные и невольные, совершенные ими пред Тобою. Господи, настави их на истинный путь Твоих заповедей, и разум просвети светом Христовым во спасение души и исцеление тела. Господи, благослови их службу в армии, на суше, воздухе и в море, в пути, летании и плавании и на каждом месте Твоего владычества. Господи, сохрани их силою Честного и Животворящего Креста Твоего под кровом Твоим святым от летящей пули, стрелы, меча, огня, от смертоносной раны, водного потопления и напрасной смерти. Господи, огради их от всяких видимых и невидимых врагов, от всякой беды, зол, несчастий, предательства и плена. Господи, исцели их от всякой болезни и раны, от всякия скверны и облегчи их душевные страдания. Господи, даруй им благодать Духа Твоего Святаго на многие годы жизни, здравия и целомудрия во всяком благочестии и любви в мире и единодушии с окружающими их начальствующими, ближними и дальними людьми. Господи, умножь и укрепи им умственные способности и телесные силы, здравы и благополучны возврати их в родительский дом.

Краткое родительское прошение за детей


Всеблагий Господи, даруй мне, недостойной и грешной рабе Твоей (имя) (рабу Твоему), родительское благословение на чад моих (имена) в настоящее время утра, дня, ночи, ибо Царствие Твое вечно, всесильно и всемогущественно. Аминь».

Молитва Кресту Господню


Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежат от лица Его ненавидящии Его. Яко исчезает дым, да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением, и в веселии глаголющих: радуйся, Пречестный и Животворящий Кресте Господень, прогоняяй бесы силою на тебе пропятаго Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшаго и поправшаго силу диаволю, и даровавшаго нам тебе Крест Свой Честный на прогнание всякаго супостата. О, Пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помогай ми со Святою Госпожею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь.


Кроме того, можно обращаться за духовной поддержкой к старшим братьям - святым воинам. Обычно молятся святым вятым Георгию Победоносцу, Феодору Стратилату и Иоанну Воину.


Молитва Георгию Победоносцу о воинах


Святой Георгий был храбрым воином и почитается святым не за боевые подвиги, а за то, что был верен Христу даже до смерти. Образ святого Георгия, поражающего копьем змея, стал символом победы добра над злом.

Святый, славный и всехвальный великомучениче Христов Георгие! Собраннии во храме твоем и пред иконою твоею святою покланяющиися людие молим тя, известный желания нашего ходатаю: моли с нами и о нас умоляемаго от Своего благосердия Бога, да милостиво услышит нас, просящих Его благостыню (имена), и не оставит вся наша ко спасению и житию нужная прошения, и да укрепит же данною тебе благодатию во бранех православное воинство, и силы возстающих враг наших да низложит, да постыдятся и посрамятся, и дерзость их да сокрушится, и да уведят, яко мы имамы Божественную помощь: и всем в скорби и обстоянии сущим многомощное яви твое заступление: умоли Господа Бога, всея твари Создателя, избавити нас от вечнаго мучения, да всегда прославляем Отца и Сына и Святаго Духа, и твое исповедуем предстательство, ныне и присно и во веки веков.

Молитва великомученику Феодору Стратилата


Господи Боже Всесильный, всех уповающих на милость Твою не оставляяй, но защищаяй их, буди ми милостив, и соблюди мя от прелести вражия Твоим защищением, да не паду пред сопротивники моими, и да не порадуется враг мой о мне: предстани ми, Спасителю мой, в подвизе сем, в него же внити желаю за имя Твое святое. Ты мя укрепи и утверди, и подаждь силу стати мужественно за Тя до крове и положити душу мою любве Твоея ради, якоже и Ты, возлюбив нас, положил еси на Кресте душу Свою за нас. Аминь.

Молитва мученику Иоанну Воину


Святой Иоанн Воин жил в 4 веке, и был не только солдатом, но ещё и милосердным помощником всех страждущих. За веру он был отправлен в тюрьму, претерпел много испытаний и был освобожден по Промыслу Божьему. Считается, что святой дожил до глубокой старости. С молитвой к нему обращаются все испытывающие лишения и скорби, а также и воины.

О, великий Христов мучениче Иоанне, православных поборниче, врагов прогонителю и обидимых заступниче! Услыши нас, в бедах и скорбех молящихся тебе, яко дана тебе бысть благодать от Бога печальныя утешати, немощным помогати, неповинныя от напрасныя смерти избавляти и за всех зле страждущих молитися. Буди убо и нам поборник крепок на вся видимыя и невидимыя враги наша, яко да твоею помощию и поборством по нас посрамятся вси являющии нам злая. Умоли Господа нашего, да сподобит ны, грешныя и недостойныя рабы Своя (имена), получити от Него неизреченная благая, яже уготова любящим Его, в Троице Святей славимаго Бога, всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь.


Господи, спаси и сохрани воинов и наше Отечество от всякого врага и супостата!


Священник Николай Бабкин

Источник:https://dzen.ru/a/YzPyYw9YdQXbKvQb?&

Последний раз редактировалось ДоЛарис; 31.10.2022 в 12:46.
 
Вверх
Ответить с цитированием
Новая тема Ответить


Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Минобороны обеспечит своих гражданских служащих шапками и шляпами ezup Военное дело и безопасность 0 30.01.2018 00:10
8 марта. Молитва Артурыч Круг чтения от Льва Толстого 0 31.07.2017 22:12
25 февраля. Молитва Артурыч Круг чтения от Льва Толстого 0 22.07.2017 23:36
Моя молитва Draka Плейкасты от Draka 5 22.06.2012 12:59
Молитва матери фиалочка Плейкасты от Фиалочки777 5 08.12.2011 13:40